Najnovšie recenzie zo sekcie PC skrinky

Chieftec IX-01

Chieftec IX-01

Pridané: 1. decembra 2018

• Skvela skrinka pre itx
  • Male rozmery, kvalitne spracovanie
  • Stojan

Je potrebne pocitat s tym ze ma vysku len 63mm cize box chladic na vysku nevojde, odporucam lowprofile chladic, pouzity od akasa low profile pre 1150

Eurocase ML X611

Eurocase ML X611

Overený zákazník Agem Computers s.r.o. Overený zákazník

Pridané: 3. novembra 2018

Zakúpený v Agem Computers s.r.o.

cena/vykon

SilentiumPC PAX M70 v2 SPC135

SilentiumPC PAX M70 v2 SPC135

Pridané: 25. októbra 2018

• Výborná skrinka,pomer cena výkon,chladenie,tichá, palec hore.
  • Spodný filter

Vrele odporúčam,oproti inej konkurencii skvelá skrinka,vnútorný priestor veľký,v základe tri ventilátory ktoré sú úplne tichučké,na hornom paneli všade krytky na vstupy.Káble sa dajú pekne poukladať.Dostatočný priestor aj na bočnom paneli kde je spodok základnej dosky.Možno pre niekoho trochu väčšia skrinka,ale mne vyhovuje veľkosť.Odporúčam.

Evolveo RAY 5X CAER5x

Evolveo RAY 5X CAER5x

Pridané: 22. októbra 2018

• Prémiová skrinka za dobrú cenu. Veľmi vydarený design.
  • Možnosť osadiť až sedem 140 mm ventilátorov.
  • Obe bočnice sú veľké a z temperovaného skla.
  • Dodáva sa úplne bez ventilátorov = lacnejšia skrinka. Ventilátory nech si každý kúpi podľa svojho gusta alebo si môže kúpiť ten farebný kolotočársky set ventilátorov priamo od EVOLVEO.
  • Nemá žiadne 5.25" pozície. Konečne skrinka tohto druhu! Ja žiadnu 5.25" už nevyužívam - je to prežitok doby.
  • Dolná komora (plech) pre káble a zdroj možno odskrutkovať.
  • Na backtray možno umiestniť až štyri SSD disky.
  • Hooooodne miesta za backtrayom na cable management. Fakt luxusné, veľa miesta. Pre mňa obrovské plus, v tejto cenovej kategórii som to nečakal.
  • Osem PCI pozícií nie je veľa ani málo, tak akurát.
  • Štyri textilné pásy na suchý zips pre fixáciu káblov.
  • Prachovky (gumené krytky) pre všetky štyri USB konektory a obe 3.5 mm audio konektory.
  • Pojme dlhé grafické karty až do 440 mm.
  • Pojme vysoké (vežovité) chladiče procesora až do 180 mm. Bez problémov som tam narval Thermalright Silver Arrow s troma ventilátormi a ešte mi ostala rezerva jeden centimeter.
  • Materiál by mohol byť kvalitnejší, napr. hrubšie plechy z ocele, ale ujde to. Nič nerezonuje.
  • Absentuje integrovaný regulátor ventilátorov. Plošný spoj za smiešny peniaz. Škoda.
  • Chabé príslušenstvo, málo skrutiek, návod som ani nenašiel.
  • Ocenil by som pribalené kolieska. Musel som si ich kúpiť v Hornbachu a navŕtať.
  • Kôš na disky nemožno odstrániť - bráni prietoku vzduchu. Ale stačí odvŕtať nit a bude po probléme. :-) Následne si tam môžete dať samorezku, keď budete chcieť kôš primontovať naspäť.
  • Skrinka by mohla byť máličko vyššia, aby do hornej časti bolo možné umiestniť hrubší (efektívnejší) radiátor vodného chladenia.

Predné ventiátory odporúčam nainštalovať z opačnej strany, inak nebudú mať dostatočný priestor na sanie vzduchu. Niekomu môže vadiť, že skrinka nemá ani jednu 5.25" pozíciu, no ja som hľadal práve takúto skrinku. Tlačidlo pre zapnutie počítača má modré podsvietenie. Hmotnosť cca. 10 kg. Som s kúpou veľmi spokojný. Rozhodne odporúčam, v tejto cene nie je o čom polemizovať. Nemôžete očakávať tak perfektnú kvalitu spracovania ako u skriniek Silverstone či Fractal Design, no pozrite sa, koľko stoja tieto skrinky. EVOLVEO RAY 5X ponúkne za 60 € veľa muziky. Pozrite si pred kúpou kompletné špecifikácie a galériu na stránke výrobcu, je tam viac než 20 fotiek.

Corsair Obsidian Series 500D CC-9011116-WW

• Tempered glass
  • Jednoduchosť
  • Jednoduchosť
  • Pribalené ventilátory

Dá sa povedať že Corsair pri tejto skrinke šiel na istotu aj keď sa stále dá niečo vylepšiť. Predný panel ponúka klasicky 2 x USB 3, Jack na slúchadlá a mikrofón ale už aj novšie USB-C. Výhodou že v tomto prípade je USB-C "originál", keďže aj opačný koniec je ukončený obojstranným konektorom a nie USB 3-kovím ako to niektoré skrinky ponúkajú. Toto bolo pri mojom výbere podstatné. Dizajn niekomu sa bude páčiť niekomu nie. Bočnice sú krásne ztmavnené tvrdené sklá (čo je trocha divné, vysvetlím), akože oblo zakončené. Zadná časť presklenná i keď sa zdá na prvý pohľad pekná treba si uvedomiť, že je zatmavená a tým pádom neuvidíte na tej strane nič dokým tam nevložíte led pásik. Vrchná časť je hliníková z výrezmi na priechod vzduchu (niekomu tie trojuholníkové výrezy nesadnú). Predná časť tam je výhoda že vytvára dostatočnú medzeru na nasávanie vzduchu no je škoda že je plastová (aj keď je pekná) a nie hliníková. Ďalšou dobrou vecou sú prachové filtre, dobrý prístup a magnetické uchytenie. Pribalené ventilátory tam vôbec nemusia byť i keď sú kvalitné a tak, tak pri tejto cenovej a dizajne človek rozmýšľa aj nad ventilátormi ktoré tam vloží. Preto je to nadbytočné a mohli by o to znížiť cenu. Vnútro je klasika. 2xHDD a 3xSSD (alebo 5 SSD), 6 x ventilátory, kryt na kabeláž ale je dosť úzky a pri veľkom množstve káblov musíte začať rozmýšľať ako to tam vtesnať. Kry ktorý e použitý na zakrytie zdroja to je pre mňa sklamanie. Neurobili ho po cele dĺžke, to chápem v podstate tá časť je vyhradená pre väčší predný ventilátor a vodnú pumpu ak idete touto cestou chladenia. Ale týmto spôsobom vzniká malí priestor pre káble zdroja a musíte do toho malého priestoru vtesnať dosť veľa aj keď máte modulárny zdroj. Kebyže tam urobia "schod" tak stále ostane miesto na pumpu a vznikne miesto na nadbytočnú kabeláž. Celkovo som spokojný, dizajn , USB-C, sklo, hliník no škoda je že "skrytie" kabeláže je trocha nedomyslené.

Cooler Master MasterBox Lite 3.1 TG MCW-L3S3-KGNN-00

Som veľmi spokojný

SilentiumPC Armis AR1 SPC173

SilentiumPC Armis AR1 SPC173

Pridané: 9. augusta 2018

(naposledy upravené 9. augusta 2018)

• Podpora cable management

NZXT H500i CA-H500W-B1

NZXT H500i CA-H500W-B1

Pridané: 5. augusta 2018

• Jednoduchá a elegantná konštrukcia
  • Šikovný dizajn s dobrým dizajnom aj pre prietok vzduchu
  • Smart zariadenie - recenzie influencerov sú super ale nikto nespomenie napríklad to, že umožňuje vytvoriť krivky pre ventilátory PODĽA TEPLOTY GRAFICKEJ KARTY (ak ste hráč, tak toto je nutnosť, nemôžete regulovať ventilátory a CPU chladič podľa teploty CPU - pre hráča je to veľmi nespoľahlivé a u CPU by nevadili ani nižšie otáčky)
  • Šikovne vymyslený priestore pre vedenie kabeláže
  • Možnosť vybratie klietky pre HDD (odporúčané, v tej klietke by bol problém s diskami a prenášanými vibráciami a hlukom)
  • Zo skúsenosti s S340 môžem povedať, že H500/i má citeľne horšiu kvalitu plechov (tenšie, ohýbanie,...)
  • Klietka pre HDD je rovnaká tragédia ako u S340, priveľká miera prenášaných vibrácií zo strany HDD (aj pri 5400-5900RPM diskoch); odporúčam vymontovať a na HDD použiť niečo ako Aerocool AVN-1000 (pri zdroji je viac, než dosť miesta, je tam miesto dokonca na dve AVN-1000 položené na sebe), pokiaľ je to zdroj do cca 16cm dĺžky (s plne modulárnou kabelážou) alebo aj 17,5cm bez modulárnej, tak sa to všetko v pohode zmestí
  • Zamrzelo, že pozícia pre zdroj nemá aspoň malé výklenky vyplnené penou alebo niečím podobným, aby zdroj "ležal" na niečom mäkkom a neprenášali sa náhodné vibrácie
  • Pomerne vysoká cena, skrinka neprináša dostatočne veľa, aby stála ešte viac ako S340 Elite, nie to ešte za cenu, za ktorú sa predáva; za dané ceny sú dostupné alternatívy od ostatných výrobcov, ktoré sú skratka konštrukčne kvalitnejšie.
  • Povrchová úprava plechov je prášková, je to bohužiaľ pohoršenie oproti povrchovej úprave u S340/Elite

V podstate platí to, čo píšem v plusoch a mínusoch. Je to spirituálny nástupca S340, ktorého prínosy (vzhľadom na cenu) sú otázne.

Ak nie je človek PC nadšencom, tak aj výhoda v podobe Smart zariadenia (a spomínanej možnosti regulácie pre ventilátory podľa teploty GPU) je bezpredmetná. Pri i-verzii potom ostáva naozaj už len výhoda vo forme predinštalovaných dvoch RGB pásikov.

Ale ak hľadáte jednu z najelegantnejších skriniek na trhu kompaktného mid-tower dizajnu s predinštalovanými RGB pásikmi, zariadením pre reguláciu, ktorý je aj smart (oproti tomu, čo používajú iní výrobcovia), tak ak ju nájdete za dobrú cenu, tak je to veľmi zaujímavá voľba.

Fractal Design Define Nano S FD-CA-DEF-NANO-S-BK

Fractal Design Define Nano S FD-CA-DEF-NANO-S-BK

Pridané: 31. júla 2018

• Výborne premyslený priestor
  • Ventilátory
  • Dizajn
  • Myslel som, že navrchu je odnímateľný prachový filter, no je to plechový kryt. Pokiaľ nemáte dva 14cm ventilátory, ktoré tam osadíte (skrinka obsahuje po jednom 12cm a 14cm ventilátore), neodporúčam ventilovať vrchom. Odstránením krytu exponujete perforovaný, pomerne nepekný otvor.
  • Veľkosť? (Toto je dosť subjektívne.)

Nanoxia Deep Silence 3

Zalman Z3 Plus

Overený zákazník AXDATA Overený zákazník

Pridané: 15. júla 2018

Zakúpený v AXDATA

• Za malo penazi je prilis fajn

Modecom Oberon Pro Silent AT-OBERON-PS-20-000000-0002

Modecom Oberon Pro Silent AT-OBERON-PS-20-000000-0002

Overený zákazník Smart Computer Overený zákazník

Pridané: 10. júla 2018

Zakúpený v Smart Computer

Skrinka je kvalitne vyhotovena, jedine som si musel dokupit predlzovak na napajanie CPU, za tu cenu, je to ale fakt poriadny kus zeleza.

Zalman T3

Zalman T3

Overený zákazník Smart Computer Overený zákazník

Pridané: 9. júla 2018

Zakúpený v Smart Computer

• na miesto úsporná skrinka
  • na mATX skrinku možnosť inštalácie 4 ventilátorov celkom luxus
  • prachové filtre na každom ventilačnom prieduchu
  • vnútrajšok rovnako ako vzovňajšok v čiernom prevedení

In-Win BQ696 150W

Cooler Master CM Force 500 FOR-500-KKN1

Cooler Master CM Force 500 FOR-500-KKN1

Overený zákazník Penta SK s.r.o. Overený zákazník

Pridané: 28. júna 2018

Zakúpený v Penta SK s.r.o.

• vela pozicii pre hdd

Fractal Design Meshify C TG FD-CA-MESH-C-WT-TGC