Najnovšie recenzie zo sekcie PC skrinky

Evolveo T4

Evolveo T4

Overený zákazník Comp4U.sk Rastislav

Pridané: pred 4 hodinami

• Ľahká montáž komponentov
  • Dostatok priestoru
  • Neutrálny dizajn
  • Celkom pevná konštrukcia. napriek nižšej váhe celkom pevné bočnice
  • Domnievam sa, že za túto cenu nie je na trhu nič lepšie
  • Napriek plastovému šuplíku na HDD bez gumených častí a teda nulovej ochrane proti preneseniu vibrácií, sa vibrácie z HDD do kostry skrinky neprenášajú
  • Konečne textilný prachový filter na zdroj, a nie tá smiešna plastová mriežka čo dávajú niektorý ostatný (aj drahší výrobcovia)
  • Predný a vrchný kryt ventilátorov ľahko vyberateľný (stačí zatlačiť a vytiahnuť - no nedokážem odhadnúť životnosť tohto mechanizmu) = ľahká údržba ventilátorov
  • 2x USB 2, 2x USB3, a dokonca vstavaný jednoduchý troj polohový regulátor otáčok ventilátorov (high, off, low)
  • V princípe ide o rovnakú skrinku ako silentiumpc aquarius X70 (ktorá je však drahšia, no má iné dodávané ventilátory) - skutočný výrobca je zdá sa Game max a konkrétne skrinka sa volá Titan (čo bolo napísané aj na škatuli produktu, teda napriek tomu, že sa predáva ako Evolveo T4 na škatuli je napísané Titan)
  • Užívateľsky nevyberateľný kôš na 3.5" HDD
  • Trochu hlučnejšie dodávané ventilátory (po zregulovaní problém vyriešený)
  • Z dôvodu prvého negatíva, trochu stiesnený priestor pre dlhšie nemodulárne zdroje.
  • Absencia usb-c na prednom paneli (no vzhľadom k cene a tomu, že usb-c sa nerozšírilo ani na násobne drahšie skrinky, je to ospravedlniteľné)
  • Síce sú predný a vrchný panel ľahko vyberateľné, nie sú osadené hustejším textilným prachovým filtrom takže časom sa jemnejší prach do skrinky aj tak dostane. Teda to, čo je dobre vyriešené na prachovom filtri zdroja to už nie je vyriešené tu, trochu škoda. (no vzhľadom k cene je to odpustiteľné a podomácky vyriešiteľné, ako filter som si vyrobil kartónový rám, na ktorý som natiahol čiernu silonku :D )
  • Nemožnosť vypnúť podsvietenie ventilátor bez toho aby sa úplne nevypli (no na nastavení Low na dodávanom regulátore sa jas podsvietenia asi o polovicu zníži)
  • Skrinka ponúka v predu ešte tretiu pozíciu pre osadenie ventilátora na miesto kde zvyčajne býva optická mechanika, no kvôli tomu, že v tejto časti je predný panel tvorený plastom nemá kadiaľ tento ventilátor nasávať vzduch takže je táto pozícia viac menej zbytočná
  • Nenašiel som verziu s inou farbou podsvietenia ventilátorov a inou farbou laku samotnej skrinky. Čo sa týka originálu Game Max titan, ten sa predáva v rôznych variáciách a mám pocit, že aj s RGB ventilátormi a bočnicou z temperovaného skla.
  • V príslušenstve by mohla byť dodávaná redukcia z 5mm klasického kľúča na obyčajný krížový šrobovák (ako to majú niektoré iné skrinky) na doťahovanie a odoberanie dištančných stĺpikov pod matičnú dosku

Po uvedomení si všetkých kladov a s prihliadnutím na cenu sú všetky negatíva prijateľné. Už som montoval PC aj do drahších skriniek, no zdá sa mi, že tie nedokážu dostatočne ospravedlniť svoju cenu v porovnaní s tým čo ponúkajú. (samozrejme, že nehovorím o skrinkách s temperovaným sklom, bolo by nefér porovnávať skrinku s plexi bočnicou zo skrinkou zo sklom). Čiže z mojej strany bež väčších výhrad, na dlhú dobu asi hlavná skrinka do ktorých budem montovať zostavy pre známych.

Eurocase ML X605

Eurocase ML X605

Overený zákazník Agem Computers s.r.o. Overený zákazník

Pridané: 10. decembra 2017

Zakúpený v Agem Computers s.r.o.

produkt bol dodaný rozbitý a s chýbajúcími vecami

NZXT CA-PH820-W1

NZXT CA-PH820-W1

Overený zákazník ocKošice.sk Roman

Pridané: 8. decembra 2017

Zakúpený v ocKošice.sk

• veľká, priestranná, kabeláž sa pekné schová za zadný kryt
  • žiadne

NZXT CA-S340W-B3

NZXT CA-S340W-B3

Overený zákazník MALL.SK Overený zákazník

Pridané: 1. decembra 2017

• Krásne bočné sklo
  • Len o málo drahšia ako klasická S340 ale rozdiel je veľký
  • Na pohľad malá no vo vnútri veľa priestoru
  • Kabelmanagement je jedna radosť
  • Kvalita šróbikov a závitov nie je nijak závratná, šróbiky nechcú chytiť závity a aj pri pritiahnutí na malý moment je šanca, že nejaký pretočíte

Zalman Z1 NEO

• Dobré vetranie
  • Dobrý dizajn
  • 3.0 USB na prednom panely
  • Priestor na SSD disk pod zakladnou doskou
  • otvory na kabeláž ne sú chránené s gumou

dajan dajan

Pridané: 27. novembra 2017

• Elegantny design
  • Dobra variabilita vnutorneho priestoru rozne moznosti uchytania kosov diskov a ventilatorov
  • Pevne plechy
  • Tihce ventilatory, avsak len na minimalnych otackach - cca na 50% uz su pocut.
  • Dostatocna vybava skrutiek
  • Pri pouziti SSD je uplne ticha
  • Prii pouziti mechanickeho 3,5" HDD vsetko neprijemne rezonuje - oba prachove filtre, spodny aj predny
  • rezonuje dokonca aj dno skrinky, o ktore sa opiera kos diskov, musel som medzi ne vlozit tlmiaci material.

Chcel som si postavit tiche PC, co sa scasti podarilo, no zial, skrinka prenasa vibracie od mechanickeho 3,5" disku na neupevnene casti (dvierka, oba prachove filtre, supliky diskov) aj spodny plech skrine. Neda sa s tym vela urobit, z casu na cas sa nejaka cast dost silne rozrezonuje a pomoze len potlacenie rukou takto nejako:

Oblepil som oba filtre po okrajoch hokejovou paskou, co pomohlo viac spodnemufiltru, predny aj tak sa este obcas rozvibruje.

Spire OEM1072B

Spire SPM210B-CE/R

Overený zákazník Smart Computer Peter

Pridané: 20. novembra 2017

Zakúpený v Smart Computer

• vsade sa zmesti, prakticka, pekna

Corsair Carbide Air 540

Corsair Carbide Air 540

Overený zákazník ocKošice.sk Ebola

Pridané: 19. novembra 2017

Zakúpený v ocKošice.sk

• podporuje len 2hdd ale vieš montovať hocikde ďalšìch.
  • perfektný airflow.
  • Más miesto pre všetko.
  • kabely už nebudú zavádzať
  • Predtým môj R9 390 pracoval 90c° lebo nemal miesto. Teraz ide 70°c. Bez piskaním ventilatora.
  • podporuje vodný chladenie. ale nebudeš potrebovať lebo teraz más miesto
  • Dvd mechaniku nemôžeš montovať opačne. Kvóli super patentu. Keď daš počítač na lavo.

Zalman Z1

Chieftec GP-01

Overený zákazník INGRAM Overený zákazník

Pridané: 8. novembra 2017

Zakúpený v INGRAM

• Stačí na výkonnejší WS.
  • Regulácia otáčok
  • Káble aj disky sa dajú skryť tam kde nevadia
  • Dosť miesta na všetko
  • Dodávané vetráky sú dosť slabé v tichom režime
  • Skrinka je väčšia (okrem šírky) ako na všetkých popisoch (nejde teda o chybu obchodu ale výrobcu) výška nie je 45 ale cca 52cm, hĺbka nie je 51,5 ale cca 57cm. Musel som to riešiť zmenou umiestnenia, ale nakoniec som to vyriešil lepšie ako v pôvodnom pláne.
  • Vzhľad nie je úplne to čo by som chcel, ale kúpil som ju v zľave za 30EUR, takže sa nemôžem sťažovať. Pri plnej cene skrinky čo je nad 70EUR by som si už ale vybral iný produkt.

Cenu som dostal ako rozbalený produkt za 30EUR, čo je oproti bežnej cene 70 až viac ako 100EUR úplne super. Prišla mi pritom v úplne perfektnom stave bez jedinej chyby.

Fractal Design Focus G

Fractal Design Focus G

Overený zákazník Comp4U.sk Dušan

Pridané: 7. novembra 2017

Zakúpený v Comp4U.sk

• Malá šikovná skrinka z kvalitného plechu
  • Možnosť osadiť aj dlhšie grafické karty
  • Dva veľké predné ventilátory, prachové filtre
  • Priehľadná bočnica
  • Zatiaľ som nespozoroval.

Akyga AK995, 420W

Akyga AK995, 420W

Overený zákazník Extreme Digital zRt MIMIKSMRTI

Pridané: 6. novembra 2017

Zakúpený v Extreme Digital zRt

• ZATIAL IDE ,NO ČAS UKÁŽE !!!

Overený zákazník Comp4U.sk Tibi

Pridané: 2. novembra 2017

• všetko ok

Cooler Master Elite 110A

Cooler Master Elite 110A

Overený zákazník EDIS Overený zákazník

Pridané: 23. októbra 2017

Zakúpený v EDIS

• kompaktné a funkčné prevedenie
  • kvalitné spracovanie
  • zmestí sa aj grafika dlha 21cm
  • vstavaný 120cm celkom tichý ventilátor
  • dostatočný prietok vzduchu
  • uchytenie zdroja vzadu vyčnieva a kazí kompaktnosť (k tomu je potrebných ešte min. 8cm pre napájací kábel)
  • protišmykové elementy sú z tvrdého plastu (nie z gumy)
  • podsvietenie tlačidla napájania vpredu (logo) je síce pekné ale v tme pomerne rušivé, nedá sa priamo vypnúť (jedine nezapojiť kábel POWER LED)

Overený zákazník Gigastore Dominik

Pridané: 21. októbra 2017

Zakúpený v Gigastore

• Veľmi dobrá cena na danú PC skriňu.

Overený zákazník ocKošice.sk Overený zákazník

Eurocase ML X818

Overený zákazník EDIS Overený zákazník

Pridané: 13. októbra 2017

Zakúpený v EDIS

• Výborne vnútorne rozloženie na pripojenie komponentov
  • Dva ventilátory už pripravené v bedni
  • zaujímavý tvar bedne
  • výborný air flow a jednoduchý manažment káblov
  • Trošku hlučnejšia, chýbajú zvukové izolácie
  • Predná ledka svieti skôr po bokoch bedne ako do predného panelu
  • Plech pôsobi lacno